Nordic Walking

Certifikovaný inštruktor (certifikát SNWA, WMNWA)

Kvalifikácia:

  • Certifikovaný inštruktor (certifikát SNWA, WMNWA)

Ponúkané služby:

  • Základný kurz NW
  • Mini kurz NW
  • Dvojhodinovka
  • Individuálny tréning
  • Team buildingy, firemné akcie
  • Akcie, lekcie …
  • Projekty zamerané na rozvoj Nordic Walking

Šport ma sprevádza celým mojím životom, je pre mňa drogou a som rád, že práve  na ňom som závislý. Už v mladosti som sa venoval  futbalu, volejbalu, atletike, gymnastike, behu na lyžiach. Som súčasťou kvalitného tímu, ktorý organizuje medzinárodné preteky i podujatia pre mládež. Mojou „srdcovkou“ sa stala aj práca športového komentátora.

Dvanásť rokov som pracoval ako učiteľ TV a tréner žiakov ŠT v bežeckom lyžovaní.  Mal som aj to šťastie mať za zverenca Pavla Hurajta, bronzového medailistu v biatlone zo ZOH v kanadskom Vancouveri.

Neskôr bola na 21 rokov moja práca spojená s počítačom a dlhými cestami autom, čo sa prejavilo na mojom zdraví, sprevádzali ma bolesti chrbta a kĺbov.

Cestu k Nordic Walkingu mi otvorili moja žienka a sestra pred piatimi rokmi. Paličky sa stali mojimi každodenným spoločníčkami doma pod Tatrami i pri mori, v snehu i na pláži.

 

Keďže tejto aktivite verím a pomáha mi udržiavať moje telo i ducha vo forme, lebo je spojená s pohybom na čerstvom vzduchu a spoločnými priateľmi , rozhodol som sa pre absolvovanie inštruktorského kurzu. Mojím cieľom je ukázať mladším i tým „skúsenejším“ športovcom i začiatočníkom Nordic walking ako jednoduchú ozdravno-pohybovú aktivitu. Chôdza je ten najprirodzenejší, človeku vlastný pohyb a spolu so špeciálnymi paličkami a správnou technikou prináša zdravotné benefity, lepšiu kondíciu i dobrý pocit, že pre seba niečo robíme aj napriek svojmu veku, alebo zdravotným ťažkostiam.

Som rád, že čoraz viac ľudí si uvedomuje, aký je šport a pohyb dôležitý pre ich zdravie. Nie vždy je jednoduché vybrať si ten správny. Nordic walking je nenáročný, môžeme ho robiť pravidelne po celý rok, stačí sa len primerane obliecť, obuť a mať správne a kvalitné paličky. Bonusom je nájsť si  na prechádzky aj spoločníka, lebo tempo pri chôdzi nám umožňuje aj rozhovor, na ktorý možno inokedy nemáme čas.

Už to, že čítate tieto riadky, je predzvesťou toho, že to so sebou myslíte vážne.

Som pripravený urobiť všetko preto, aby som vám pri vašich začiatkoch i zdokonaľovaní sa v Nordic walkingu  pomohol a NW sa stal  aj súčasťou vášho života.

Teším sa na vás.

Michal Šerfel